warsztaty

Warsztaty 27 Maja

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami warsztatów.

10% rabatu przy rejestracji grupowej

Warsztat II

Porozmawiajmy z serwerem. Kluczowe aspekty i różnice między testami SOAP vs REST vs GraphQL przy użyciu Postman

Dawid Pacia

QA Engineering Manager w DocPlanner. 1/3 QA, 1/3 Python, 1/3 Lead. Technomaniak śledzący wszystkie najnowsze technologie (i samodzielnie je wdrażający). Fan podejścia Agile do zarządzania projektami i produktami.

Czas trwania:
godzina  9:00-16:00
Data: 27.05.2022 r. (online)

Wymagania techniczne:
– PyCharm
– Python 3.10
– mile widziany podstawy Pythona

Program szkolenia:

opis

Z biegiem lat pojawia się coraz więcej sposobów komunikacji klient-serwer. Niektóre z nich znikają organicznie, gdy inne są powszechnie adoptowane. Co ważniejsze, niektóre z nich są używane jednocześnie w jednej firmie lub w jednym produkcie. To również zmusza nas do ich zrozumienia (i kluczowych różnic), zamiast skupiania się tylko na jednym. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, powinna być jedna mała uwaga: SOAP to protokół, REST to styl architektoniczny, a GraphQL, jak widać z „QL” w nazwie, jest językiem zapytań. To jednak tylko teoria - czas wskoczyć w praktykę!

Podczas warsztatu przejdziemy przez SOAP, REST i GraphQL osobno. Pokażę Ci, jak sprawnie zarządzać przepływami testów i budować wartościowe asercje. Zrozumiesz również, jak pracować ze zmiennymi (w rzeczywistości nikt nie lubi w pełni zakodowanych danych testowych), pobierać dane, przechowywać i przekazywać je między krokami i testami. Na koniec dowiesz się, jak organizować i utrzymywać testy dla różnych interfejsów API.

Warsztat III REJESTRACJA ZAMKNIĘTA

Zróbmy porządne testy jednostkowe - więcej korzyści mniejszym wysiłkiem

Jacek Milewski

Señor Java Developer z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji testowania. Ekspert Java, który nabytymi doświadczeniami lubi dzielić się na konferencjach i szkoleniach.

Czas trwania:
godzina  10:00-15:00
Data: 27.05.2022 r. (online)

Wymagania techniczne:
git, Java, Gradle i ulubione IDE

Technologie
Wszystkie przykłady i ćwiczenia w języku Java z użyciem podstaw Spring

Program szkolenia:

opis

Komfort pracy jest najważniejszym elementem który wpływa na satysfakcję w projekcie i utrzymanie stałego zespołu rozwijającego produkt dobrej jakości. Z kolei dyskomfort powoduje że szukamy ucieczki. Jak ja to robię że jestem w jednym projekcie przez kilka lat? Testy jednostkowe pisane przez programistów dadzą poczucie bezpieczeństwa i pewności że kolejne funkcjonalności działają jak należy i do tego nie psują wcześniejszych. Testy są równie ważne jak kod samej aplikacji. Testy które przynoszą korzyść wymagają odpowiedniego warsztatu aby budować je płynnie i szybko. Dzięki wskazówkom osób, które widziały oraz tworzyły złe i dobre testy, może być łatwiej. Sam chciałbym na trafić na taką osobę kilka lat wcześniej. Slajdów będzie kilka. Poza tym tylko live coding i Hands-on - uczestnicy sami będą mieli możliwość kodować na przygotowanym projekcie aby poczuć i zrozumieć temat lepiej.

Czego się nauczysz?

Warsztat IV UWAGA! Uruchomiliśmy zapisy na dodatkowy termin - 10 czerwca
Stabilizacja testów napisanych w cypress

Maciej Wyrodek

QA Lead z 10-letnim doświadczeniem w branży. Swoją przygodę zaczął od Testowania i automatyzacji obecnie pomaga innym jako consultant i mentor.

Czas trwania:
godzina  9:00-16:00
Data: 27.05.2022 r. (online)

Wymagania techniczne:
Warsztat jest przeznaczony dla osób które miały już podstawową styczność z cypress.

W ramach warsztatu uczestnicy będą stawiać nowy projekt. Zaleca się aby osoby miały już zainstalowany node.js w wersji co najmniej 12 i cypress w wersji 9.5+

opis

Cypress jako narzędzie z założenia bardzo dobrze radzi sobie z niestabilnymi środowiskami.

Praktycznie każda operacja jest przygotwana by czekać asynchornicnie. Ale nie zawsze to wystarcza czasem trzeba dobrze zaplanować pewne zmiany w frameworku by nasze testy działały stabilnie.

Program szkolenia:

W ramach warsztatu przyjrzymy się wielu taktykom poświęconym w tym celu:


Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

***
Wszystkie  projekty i publikowane  na stronie  treści są  własnością spółki i podlegają ochronione
zgodnie z przepisami  prawa autorskiego.  Przywłaszczenie  sobie  praw  autorskich,  kopiowanie,
powielanie oraz wykorzystywanie całości lub elementów w celach czerpania korzyści majątkowych
bez zgody autora jest zabronione.