Radosław Smilgin

Radosław Smilgin
Testerzy.pl

Ekspert i niezależny konsultant w obszarze testowania oraz zapewniania jakości oprogramowania. Jest akredytowany przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych jako trener ISTQB® na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim środowisku testowania.

Jest twórcą portalu testerzy.pl, pomysłodawcą oraz organizatorem TestingCup – Mistrzostw w Testowaniu Oprogramowania, oraz autorem książki dla początkujących testerów – „Zawód Tester”.

Do jego osiągnięć należy także opracowanie i wdrożenie pierwszego praktycznego egzaminu dla testerów oprogramowania – MITC Software Testing Level 01. (https://mitc.center/)
Dodatkowo, współtworzył sylabus ISTQB® Foundation Level i pełnił funkcję tłumacza sylabusów ISTQB® Advanced Level.


Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał za granicą, pracując przy budowie i weryfikacji systemów krytycznych. W swojej pracy łączy dwie główne szkoły testowania – formalną i eksploracyjną.

Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno w Internecie poprzez portal testerzy.pl, jak i poprzez liczne wykłady w kraju i za granicą.