Grzegorz Witek

Grzegorz Witek
Backbase

Jestem związany z jakością oprogramowania od 2010 roku. Doświadczenie zdobywałem początkowo w kilku firmach w Krakowie, następnie doskonaliłem swoje umiejętności w Łodzi oraz we Wrocławiu. Moja przygoda z testowaniem rozpoczęła się od testów manualnych, ale gdy tylko zauważyłem, że tę samą pracę można wykonywać łatwiej i szybciej używając skryptów, pisząc testy automatyczne oraz tworząc inne pomocne narzędzia, postanowiłem pójść tą drogą i nigdy z niej już nie zszedłem.

Stopniowo zmieniały się też moje obowiązki, począwszy od testera manualnego, poprzez testera automatyzującego, aż do inżyniera jakości. W między czasie miałem okazję zdobyć bezcenne doświadczenie jako 'specjalista’ od Dockera, oraz poznałem inne narzedzia zwiazane ogólnie z DevOpsem.

Obecnie, jako pracownik Backbase Polska, staram się stale rozwijać swoje umiejętności nie tylko jako inżynier jakości oprogramowania, ale również aspirujący Scrum Master. Dodatkowo, prowadzę szkolenia techniczne  związane z  programowaniem, automatyzacją testów i procesami CI/CD. Po godzinach aktywnie działam lokalnie organizując meetupy, oraz szkolenia zewnętrzne dla testerów w ramach społeczności testerskiej KrakQA.